RADARY.CZ, víme kde právě měří!
nic  ruzek novinky v systému

(archiv novinek)

1. října 2007(kolektiv autorů)
SMS radarové zprávy v říjnu ZDARMA

Obáváte se mastné pokuty za překročení rychlosti? V tom případě pro Vás máme řešení - SMS radarové zprávy. Tato unikátní služba Vám přímo do mobilu zašle informaci o právě zjištěných radarech ve Vašem okolí.

POZOR! Nyní máte jedinečnou příležitost vyzkoušet si SMS informace o radarech až do konce října ZDARMA! Tato akce se vztahuje pro uživatele mobilních operátorů O2 a VODAFONE. Více informací naleznete ZDE.

31. července 2007(kolektiv autorů)
SMS zprávy o radarech

V současné době, je již služba zasílání radarů pomocí SMS opět plně funkční. Za vzniklou situaci se velice omlouváme a děkujeme za stálou přízeň.
Vaše Radary.CZ

10. července 2007(kolektiv autorů)
SMS zprávy o radarech

Z důvodu výpadku GSM modulu nelze momentálně zasílat hlášení o radarech pomocí SMS. V současné době je možné zasílat hlášení s radary jen za pomocí emailu nebo využít pohodlnější způsob hlášení a to za pomocí bezplatné linky 800 12 20 12.

Za tento stav se velice omlouváme.

Děkujeme za pochopení a stálou přízeň,
Vaše Radary.CZ

22. ledna 2007 (kolektiv autorů)
Nové a plnohodnotné informace o RADARECH přímo do Vašeho mobilu

Na četná přání uživatelů našeho serveru jsme ve spolupráci se společnostmi Global Assistance a Teleasist zahájili provoz nové služby SMS radary. Tato služba umožňuje přijímat aktuální a plnohodnotné informace o radarech ze všech dostupných zdrojů na mobil formou SMS*. Kompletní servis lokalizovaných zpráv o měření rychlosti je k dispozici na stránkách Teleasist.cz

Proč si službu objednat?
 • Více zpráv - Informace o radarech ze všech dostupných zdrojů (včetně zpráv od uživatelů RADARY.CZ), které jsou odborně zpracovány operátory call centra společnosti Global Assistance
 • Plnohodnotné SMS - Verifikované a geograficky doplněné zprávy obdržíte formou SMS v nezkrácené podobě (160 znaků) přímo na mobilní telefon
 • Rychlost - Okamžité doručení na mobilní telefon v případě nahlášení nové zprávy
 • Jednoduchá objednávka - službu lze aktivovat zasláním SMS s uvedením požadované oblasti
 • Cena - příchozí SMS je zpoplatněna částkou max. 3 Kč (vč. DPH) v závislosti na mobilním operátorovi
Jak objednat u O2
Zrušení objednávky – Pošli SMS ve tvaru D DOP na tel. číslo 999888
Jak objednat u T-Mobile
Zrušení objednávky – Pošli SMS ve tvaru STOP RAD na tel. číslo 90011 (Technicky zajišťuje ATS Praha).
Jak objednat u Vodafone
Zrušení objednávky
 • Pošli SMS ve tvaru STOP RAD na tel. číslo 90011 (Technicky zajišťuje ATS Praha).
  nebo
 • Pošli SMS ve tvaru -DOP kód regionu na 7755
 • Pošli SMS ve tvaru -DOPK kód kraje na 7755

*Stávající systém je i nadále funkční - zprávy od uživatelů radary.cz budou rozesílány ve stávající podobě do emailových schránek

10. května 2004 (Clocky)
Pětileté výročí

Je to až k nevíře, ale dnes je tomu právě 5 let, co RADARY.CZ, spatřily světlo světa. Za tu dobu zažily mnohé, úspěchy u uživatelů, prezentaci v televizním vysílání, ale i nelibost operátorů a různice na půdě státních institucí. Zpráv a vzkazů, do systému zaslaných, bylo za tu dobu nepočítaně, a lze předpokládat, že valná většina z nich byla ostatním ku prospěchu, pomohla jim zorientovat se v dopravní situaci a eventuálně i ušetřit nějakou tu pokutu :).

Věříme, že i v této nelehké době, kdy někteří operátoři rozesílání zpráv všemožně diskvalifikují, vám RADARY.CZ budou sloužit úspěšně dál, a to nejméně po celou další pětiletku.

Děkujeme za vaší stálou přízeň,

Váš "kolektiv autorů" serveru Radary.CZ,
Lukáš Horálek a Tomáš Tržil
29. cervence 2003, 20:00 (Clocky)
Stehovani SMS gatewaye

Vazeni uzivatele,

jen telegraficky (a proto tez bez diakritiky) - behem dnesniho vecera ci noci, bude oblibena SMSgateway prestehovana. A sice ze stavajici lokality a mikrovlnneho pripojeni (ktere zpusobovalo obcasne vypadky, zejmena za bourkoveho pocasi), na pripojeni paterni, pevnolinkove, ktere by melo dosahovat vyrazne vyssi spolehlivosti, co se konektivity mezi branou a celym systemem Radary.CZ, tyce.

Verime, ze tuto snahu o vyssi spolehlivost a lepsi fungovani ocenite, a odpustite nam dnesni vypadek, ktery kvuli stehovani nastane. Snad bude na dlouhou dobu posledni...

Vasi autori serveru Radary.CZ

19. května 2003, 00:55 (Clocky)
Řešení problému s ořezáváním SMSek II

Vážení uživatelé,

řešení problému (viz minulý příspěvek), je konečně na světě. Pokud si nyní zadáte výpis regionů, zjistíte, že přibyl zbrusu nový, označený jako 2m. Znamená to zkratku two messages, tedy dvě zprávy, a jeho význam je patrně zřejmý. Nejedná se o klasický region, ale o speciální příznak - pokud si tento nastavíte (hodnota +), systém Vám, na Vaší přijímací adresu, bude posílat zprávy ze všech regionů - které máte aktivovány - rozdělené. A sice rozdělené na dvě kratší zprávy, po šedesáti znacích. Proč právě po šedesáti? Důvod je zajisté opět více než zřejmý.

Přejeme Vám další spokojené využívání systému Radary.CZ, i přes laskavé omezující snahy některých našich operátorů.

Vaši autoři serveru Radary.CZ

28. dubna 2003, 03:00 (Clocky)
Řešení problému s ořezáváním SMSek

Vážení uživatelé,

jak jste si jistě všimli, během tohoto roku nám, naši někteří nejmenovaní operátoři, připravili řadu nepříjemných překvapení na poli příjmu textových zpráv. Zatímco jeden zrušil možnost posílání zpráv z Internetu prakticky úplně ( nepočítáme-li jeho vlastní zpoplatněný, a stejně po většinu času nefunkční portál), druhý zavedl vkládání impozantních reklamních upoutávek, a s tím spojené omezení vlastní smysluplné zprávy, na žalostných 60 znaků.

Se zrušením možnosti zasílání jen těžko co naděláme, ostatně vkládání reklamy také zrušit nejde. Klientele druhého operátora, postižené reklamou a výrazným omezením délky vlastní zprávy, však zkusíme pomoci alespoň tím, že zavedeme možnost, zprávy z Radarů si nechat přeposílat ve dvou po sobě jdoucích zprávách, o délce 60 znaků. Tím se sice nebohému uživateli Radarů (a dotyčného operátora) dostane hned dvojnásobné porce reklamy (kterou si zajisté přál a proto z ní bude mít nevýslovnou radost), ale také 120 znaků zprávy z Radarů, byť ve dvou SMSkách. Do 120 znaků už by se smysluplné sdělení pohodlně vejít mělo.

Doufáme, že tímto opatřením alespoň někomu trochu pomůžeme, a zmírníme jeho stávající utrpení, kdy většina došlých zpráv, postrádá díky svému ořezání na limitní délku, relevantní informaci. Na závěr si přesto dovolujeme poradit - máte-li tu možnost, využívejte GSM síť Oskar, a/nebo pagingový ERMES systém od Multitone. Bezproblémového zasílání zpráv z Internetu, se totiž už asi nikde jinde nedočkáte.

Děkujeme za pochopení a stálou přízeň, i v tomto nepříznivém období, Vaše Radary.CZ

5. listopadu 2002, 02:10 (Clocky)
Nutná registrace přes SMS gateway!

Vážení uživatelé,

po dvou masivních útocích, zahlcujících všechny regiony Radarů haldou nesmyslných zpráv, byli jsme nuceni přijmout restriktivní opatření. Vzdor tomu, že spammer bombardoval Radary z free-mailového účtu, rozhodně Vás o možnosti posílání zpráv z (free)mailu nechceme připravit. Zároveň však musíme mít jednoznačnou identifikaci, dle níž bude lze podobné excesy natrvalo vyřadit. Mailů je možné zaregistrovat si kopu, a ještě je všelijak falšovat, ale co možné rozhodně není, je falsifikace čísla, při posílání zprávy přes naší SMS gateway.
Proto je nutné, pokud chcete zprávy do Radarů zasílat, mít alespoň jednu odesílací adresu (viz návod ... zde...) registrovanou přes SMS gateway. To nikterak nesnižuje možnost odesílat ze zbylých dvou adres - jen je to pojistka proti zneužívání systému. Zablokovaný účet na free-mailu se snadno vyřeší registrací nového účtu, pořízení nové SIM karty už - naštěstí - tak jednoduché není.
Věříme, že toto přijaté opatření zkomplikuje život ubožákům, kteří patrně hledají smysl svého života, v obtěžování a poškozování ostatních. Našim solidním uživatelům (kterých je drtivá většina) by tato inovace žádné vrásky na čele přidělat neměla - kdo pravidelně odesílá zprávy do Radarů , jistě už dávno sám přišel na to, že registrovat se (a následně posílat) přes SMS gateway, je výhodné a praktické. A pokud už takovou registraci učinil, nezmění se pro něj teď vůbec nic. Pro dosud neregistrované (tímto způsobem) to znamená jednoduchý úkon a chviličku času - vzhledem k tomu, že se jedná o opatření proti velmi závažnému problému, věříme, ľe řešení přijmou všichni zúčastnění s klidem a pochopením.

Děkujeme za Vaší neztracenou důvěru, Vaše Radary.CZ

22. srpna 2002, 21:30 (Panda)
Přečíslování

Milí uživatelé, jak jistě víte, v noci z 21. na 22. září 2002 proběhne v České republice přečíslování telefonních stanic. Ověřte si prosím, v jakém formátu máte v paměti mobilního telefonu uloženo telefonní číslo na naši SMS Gateway. Pokud je to ve starém tvaru 0777857681, prosím změňte jej na tvar mezinárodní, který je funkční i po přečíslování, tedy +420777857681.

6. srpna 2002, 20:32 (Clocky)
Zajímavá mapa

Na tomto místě naleznete zajímavou mapku, kterou ocení zejména řidiči, často putující matičkou Prahou :)

21. cervence 2002, 23:30 (Clocky)
I Radary maji sve (dovolenkove) dny

Vazeni uzivatele,

vezte prosim, ze behem tohoto tydne (21.-28.7.), budeme se s kolegou Pandou svorne vyskytovat na zaslouzene (a prvni v tomto roce, mimochodem) dovolene. O beh Vasich oblibenych Radaru je samozrejme postarano, ale mejte trpelivost s odpovedmi na Vase dotazy. Zkusime je zodpovedet co nejdrive po nasem navratu.

Dekujeme za pochopeni a prejeme krasne prazdniny, Vase Radary.CZ

13. května 2002, 23:30 (Clocky+Panda)
Narozeniny Radarů a malé vylepšení

Vážení uživatelé,
snad už jsme všichni sborem ráčili pozapomenout, a snad je to i dobře, neb všednost je znakem rutinní uvyklosti - každopádně však vězte, že před pár dny, 10. května, uplynuly již tři roky, co Radary poprvé spatřily světlo světa (a shodou náhod je to právě dnes čtvrtstoletí, co přišel na svět Clocky, aniž by tehdy tušil, jaké kolosální dílo bude o dvaadvacet let později tvořit :-) ).
Jak už jste mohli vytušit z našich několikrát zveřejněných nářků, naše tříleté dítě stále zdaleka není tam, kde bychom jej rádi viděli, stále máme v hlavách, ba mnohdy již ve stadiu částečného rozpracování, velkou řadu dílčích změn a vylepšení, jakož i několik předělávek zcela zásadních. A stále je čas náš nepřítel, neboť volné chvíle počet šafránu dosud převýšit neráčily, a na hlavní úvazek vývoj systému, prospěšného, leč nevýdělečného, také tvořit nelze.
Buďme tedy rádi alespoň za tu stabilní podobu, kterou, po počátečním vývoji (a díky mnoha vašim konstruktivním návrhům a připomínkám) známe dnes; nicméně alespoň malý inovativní dárek jsme stihli Radarům, a hlavně vám, uživatelům, připravit :
Všimli jsme si, že v mailech se začasté opakuje nářek nad poztráceným heslem. Abychom ulehčili život oběma stranám, uvedli jsme do života webový formulář, kde po zadání vaší přezdívky (či jen její částečné podoby a následného dohledání) bude vaše ztracené heslo obratem odesláno na váš e-mail, uvedený v systému jako přijímací.
Děkujeme vám za příkladnou přízeň a podporu, kterou jste v uplynulých třech letech projevili, a nezbývá než doufat, že vaše náklonnost v letech dalších bude nejinaká. Je až hloupé to opakovat, ale přesto stále platí - bez vás, uživatelů, by celý systém ztrácel smysl. Díky tedy za to, že jej stále má.

11. ledna 2002, 04:50 (Clocky)
Ctvrtecni vypadek serveru Radary.CZ

Vazeni uzivatele,
jak jste si mnozi z Vas jiste vsimli, po vetsinu vcerejsiho dne (ctvrtek, 10.01.), byl server Radary kompletne nedostupny. Server sam ale zadne problemy (ani po strance hardwareove, ani po programove) nemel, kolosalni vypadek mela na svedomi providerska infrastuktura konektivity. A strujcem techto problemu s pripojenim byl - jakkoliv to zni pozoruhodne - bagr. Vskutku, neopatrny bagrista prekopl hlavni opticke vlakno, a nemily problem byl razem na svete.
Nyni, v hluboke noci, se podarilo situaci konecne vyresit a konektivitu obnovit. Presto, ze jsou Radary v tomto problemu skutecne zcela nevinne (jestli je bagrista uzivatel Radaru a bagroval neprimerene rychle, netusime ;) ), prijmete prosim nasi hlubokou omluvu, za pripadne tezkosti, zpusobene nedostupnosti nasi sluzby. Pevne verime, ze se takto rozsahly vypadek velmi dlouho (nejlepe nikdy) nebude opakovat. Dekujeme Vam za pochopeni a zachovani prizne !

3. ledna 2002, 1:45 (Panda+Clocky)
Týden 1/2002
RADARY.CZ v časopise Týden

Dne 31.12. vyšlo první letošní číslo časopisu Týden (v tuto chvíli je ještě v prodeji). Na dvacáté straně je článek "Bacha! Chytají!", na jehož vzniku - jak je ostatně z článku zřejmé - jsme se podíleli. Článek se zabývá problematikou policejního měření radary, zejména pak legitimnosti jejich skrývání. Tedy lidově řečeno "hrou na schovávanou", kterou policisté při této činnosti často provádějí.

27. listopadu 2001, 03:30 (Clocky)
SMS gateway má nové číslo!

..které jest:0777/857 681. Uložte si jej do svých telefonů, staré číslo naopak můzete vymazat. Děkujeme za pochopení a doufáme, ze nová brána bude pracovat jestě lépe a spolehlivěji, nez doposud.

13. července 2001, 17:55 (Clocky+Panda)
Email.seznam.cz nás blokuje!

From: "helpdesk"
References: <677.1400-32316-1849271975-994847266@seznam.cz>
Subject: Re:

Dobrý den,

filtry pro přeposílání jsou omezeny na e-maily z RADARY.CZ a konference PANDORA.CZ. .
Na zrávy přicházející z těchto serverů nebudou filtry reagovat.

S pozdravem

Pozn.: V pripade odpovedi pouzijte, prosim, Re: (Odpovedet)
------------------------------------------------------------------------
Martin Havlicek
Helpdesk

SEZNAM.CZ, a.s., Naskové 1, Praha 5
tel.: 02/57313181 fax: 02/57313186
e-mail: helpdesk@seznam.cz

http://www.seznam.cz , http://www.novinky.cz
http://email.seznam.cz , http://muj.seznam.cz
-------------------------------------------------------------------------

30. května 2001, 17:00 (Panda)
RADARY.CZ nechodí na Oskara

Díky vašim reakcím jsme zjistili, ze radary nechodí na Oskara. Podle našich informací však nejde o to, že by Oskar přejímal manýry "ostatních GSM operátorů" a blokoval nás, ale problém je někde jinde.
Situaci řešíme, takže by i uživatelé Oskara měli v dohledné době zprávy opět dostávat bez problémů.
UPDATE: Od konce června již zprávy na Oskara chodí zcela bez problému...

10. května 2001, 10:00 (Clocky)
2. výročí
Vážení a milí uživatelé,

čas letí jako jelen, byv do ..... střelen, jak praví klasik. Skutečně, letí kroky mílovými, a tak jsou tomu dnes, 10. května, právě dva roky, co server Radary.CZ spatřil světlo světa. Bylo by falešné si nalhávat, že ty dva roky byly zcela bez poskvrnky. Nedá se říci, že by rodičové tohoto projektu, tedy Clocky a Panda, byli po celou dobu zcela vzornými pěstouny ( na jejich obranu budiž podotknuto, že krmení takového otesánka něco stojí, a protože je sám nevýdělečný, musejí se rodičové co ohánět, aby jej jakžtakž uživili). Děťátku také příliš neprospělo, že někteří nejmenovaní operátoři, u nichž by se čekala role hodného kmotříčka, zaujali raděj roli zlých sudiček. O dobrotivosti a poctivosti některých úředníků, kteří by občánka měli vítat do života, také budiž s úspěchem pochybováno (inu, moc a síla zlých sudiček je převeliká).
Přesto přese všechno jsou dnes děťátku dva roky, a žije nadále spokojeným životem. Bodejť by ne - od začátku mělo totiž štěstí na zástup kamarádu a gratulantů, a počet těch, kteří se chtějí s dnešním oslavencem seznámit, stále utěšeně narůstá. A to je moc dobře - neboť kde je soudržný kolektiv, tam obvykle narazí i ta nejošklivější sudička, i ten nejzkorumpovanější ouřada.
Rodičové děťátka jsou si dobře vědomi, že na někoho může tenhle potomek působit trochu zanedbaným dojmem - jako by dostal za posledního půl roku snad jen nové ponožky (SMS gateway, jako téměř jediná novinka poslední doby)..! Ano, je tomu tak, shánění obživy je skutečně dosti vyčerpávající. Vězte však, že v zákulisí se i přesto, pomalu, ale jistě, šijí nejen nové ponožky, připravuje se tam téměř kompletně nové oblečení. A až bude vše hotovo, bude - jak rodičové doufají - děťátko ještě pohlednější, oblíbenější a milejší. A také hlavně dospělejší - takže komunikace a práce s ním, bude opět o poznání radostnější a hodnotnější. Pokud mu ovšem všichni ti kamarádi a gratulanti vydrží. V což ovšem rodičové pevně věří, neboť - kdo by chtěl nechat děťátko zemřít a udělat tak radost zlým sudičkám?
Dosti básnických metafor, na závěr už tedy jen pár slov. Zní to pomalu již jako otřepané klišé, ale v případě Radarů je to stále neměnná pravda: Bez Vás, vážení uživatelé, bez Vaší přízně, nemohly by Radary existovat. A přece existují a úspěšně fungují. Děkujeme Vám tedy za ty dva roky, co jste na naší straně, a budeme i nadále dělat vše pro to, aby tomu v letech následujících bylo nejinak.

Vaši vděční autoři, Lukáš Horálek a Tomáš Tržil.
8. března 2001, 19:00 (Clocky+Panda)
SMS gateway
Po delší době Vám přinášíme vylepšení, které by mělo posloužit a pomoci Vám všem. Jedná se o zprovoznění naší vlastní SMS brány. Její používání Vám přinese nejen větší pohodlí a kratší odezvu při zasílání SMS zpráv do naší konference, navíc Vám ale ušetří i peníze, neboť platíte jen cenu SMS zprávy, její zaslání do konference RADARY.CZ je pro Vás zdarma.
Pro informace a návod k použití, čtěte prosím zde.
5. listopadu 2000, 2:50 (Panda)
Grafy vývoje počtu uživatelů

Již dříve jsme pro vás připravili grafy vývoje počtu uživatelů a jejich přírůstků, ale nějak se nám zatoulaly. Sice se zpožděním, ale přece jsou tu. Grafy zachycují situaci přibližně v bodě, kdy jsme se dotkli hranice 7000 uživatelů, jejich aktuální stav je ovšem 9597 .
Jak vidíte, grafy jsou více než optimistické. Zamýšlený bod nasycení jsme nuceni neustále posouvat výš a výš, a to i přes nepřízeň většiny GSM operátorů, kteří nám háží "klacky pod nohy". Již teď je zřejmé, že jím nejspíš nebude ani hranice 10000 uživatelů, kterou se chystáme překročit.
Poptávka po naší ojedinělé službě na trhu stále je, což je potěšující a motivující. Snad neodhalím roušku tajemství příliš, když prozradím, że pro vás připravujeme novou verzi systému RADARY.CZ, s mnoha a mnoha novými a žádanými funkcemi.

přírůstky uživatelů   počet uživatelů

30. srpna 2000, 0:48 (Clocky+Panda)
Drobná změna + TV Nova

Dovolujeme si upozornit na jedno drobné vylepšení, které by Vám mohlo usnadnit život. Vzhledem k faktické nemožnosti přímého zasílání zpráv ze serveru Radary. CZ na Vaše mobilní telefony (lze toho docílit pouze přesměrováním zpráv přes e- mail), došlo ke změně zasílání potvrzení z adresy a@radary.cz (na základě Vašeho požadavku, např. REGS, SEND1SET a podobně..). Toto potvrzení (např. " Vaše aktuální nastavení regionů...") je od nynějška zasíláno nejen na adresu, odkud požadavek vzešel (tak, jako dosud), ale zároveň i na adresu, jíž máte uvedenu jako přijímací (RECV). Pokud se jedná v obou případech o stejnou adresu, je potvrzení zasíláno samozřejmě jen jedenkráte.

Věříme, že Vám toto vylepšení, při správě Vašeho účtu v systému Radary.CZ, skutečně bude moci býti ku prospěchu.

Nakonec ještě malé echo: Jak mnohým z Vás jistě neušlo, dne 7.8. prošla vysíláním Televizních novin (hlavní zpravodajské relace TV Nova) zpráva o naší konferenci Radary.CZ. Důvod, proč to oznamujeme s takovým zpožděním, je prostý - doba dovolených. Termíny našich zasloužených odpočinků se totiž z nemalé části překrývaly. Nicméně zmíněnou reportáž máme nahranou a již brzy ji zde pro ty, kdož zatím neměli možnost ji vidět, vystavíme ve formátu MPEG.

9. července 2000, 22:58 (Panda)
7000 a jedeme dál!
Jsme rádi, že jste si naši službu oblíbili natolik, že vás, našich uživatelů, je již více než 7000! Ten sedmitisící se k nám zaregistroval včera, 8. července, kolem půl druhé ráno a je jím David M. z Děčína. Díky že se vám naše služba líbí, že ji využíváte a pomáháte si tak navzájem!
21. června 2000, 21:15
Paegas zavádí blokaci na druhou?!
Dne 16.6.2000 jsme od Radiomobilu obdrželi další zajímavý e-mail do naší sbírky: Text oznamující nám, že naše doména byla jejich sítí Paegas zablokovaná. Pominu- li to, že věcně je e-mail nesmysl, neboť Radiomobil nás neblokuje podle domény, ale podle IP adresy, tak je to celé ještě pikantější proto, že nás již Paegas od 23.12.1999 blokuje. Že by nová služba, zajisté vyžádaná zákazníky sítě Paegas, "blokace na druhou"?

    Date: Fri, 16 Jun 2000 17:01:48 +0200
    From: Bohata Michal 
    To: "'klokan@vellum.cz'" 
    Subject: FW: Radary    > -----Original Message-----
    > From:	Spurný Kamil
    > Sent:	Friday, June 16, 2000 4:44 PM
    > To:	Bohata Michal
    > Cc:	Vackář Michal; Streibl Filip
    > Subject:	Radary
    >
    > Vážení,
    >
    > vzhledem ke způsobu využívání naší SMS brány Vaší doménou fuel.cz a
    > dolly.vellum.cz, jsme nuceni příjem zpráv z této domény pozastavit.
    >
    > V případě Vašeho zájmu o službu Pevné propojení do SMSC kontaktujte
    > Kamila Spurného tel čísl 0603 620 524.
    >
    > Děkujeme za pochopení

    

25. května 2000, 0:30
"Náš" billboard Ericsson R320
Trvalo nám více jak 14 dní, než jsme pro vás ulovili fotku billboardu...takže až nyní mají možnost pokochat se i ti, kdož jej dosud neměli možnost vidět.

celý billboard       detail displeje
10. května 2000, 22:54
RADARY.CZ slaví roční narozeniny
Vážení uživatelé,
dnes, tedy 10.5.2000, je tomu právě rok, co RADARY.CZ spatřily světlo světa. Za těch 366 dní zaznamenaly všeobecný zájem (dnes téměř šest a půl tisíce registrovaných uživatelů), dočkaly se řady úspěchů (mnohá vylepšování, kladné přijetí laické i odborné veřejnosti, články v tisku a odborných publikacích, reportáž v televizi, propagace WAP verze na billboardech společnosti Ericsson, propagující WAP telefon R320s) i některých problémů (blokáda ze strany našich dvou mobilních operátorů). V každém případě tu RADARY.CZ jsou a budou s Vámi, v blízké budoucnosti by Vám měly přinést řadu inovací a vylepšení (přičemž nemálo změn a vylepšení vychází přímo z přání a potřeb Vás samotných). V každém případě ale rovněž platilo, platí a platit bude, že celý systém je tvořen především Vámi. Na Vaší dobrovolnosti a vzájemné výpomoci závisí majoritně úspěch a rozvoj celého systému RADARY.CZ. A jelikož jste při nás stáli vždy v minulosti, ochotně a pevně věříme tomu, že tomu v budoucnu bude nejinak. Děkujeme Vám!

Tvůrci RADARY.CZ - Lukáš Horálek a Tomáš Tržil

3. dubna 2000, 15:46 (Panda)
Paegas odmítá dodržovat smlouvy s klienty a svoje obchodní podmínky
Společnost Radiomobil, a.s. nehodlá respektovat rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu ze dne 15.3.2000 ve věci blokace některých internetových domén a odmítá tak dodržovat smlouvy s klienty a své obchodní podmínky.

Upozornili jsme ČTÚ, že Radiomobil jejich rozhodnutí nerespektuje a i přesto, že nás ujistil že tak učiní, nadále blokuje některé internetové domény.

21. března 2000, 1:30 (Panda)
Blokace domény RADARY.CZ sítí Paegas dle rozhodnutí ČTÚ neoprávněná

Dle rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu ze dne 15.3.2000, ve věci znemožnění příjmu elektronické pošty na mobilní telefon Paegas z domény RADARY. CZ, je postup společnosti RadioMobil,a.s. neoprávněný a v rozporu s obchodními podmínkami služby Paegas E-mail, kterou svým zákazníkům společnost RadioMobil, a.s. poskytuje.

Společnost RadioMobil, a.s. byla Českým telekomunikačním úřadem vyzvána, aby rozpor mezi skutečně poskytovanou službou Paegas E-mail a jejími podmínkami odstranila do 31.3.2000.

Celou tiskovou zprávu najdete zde: ctu-21-3-2000.rtf (5,6 kB).
Vyjádření ČTÚ najdete zde: ctu-21-3-2000.jpg (105 kB).

28. února 2000, 19:30 (Panda)
RADARY.CZ nyní i ve WAPu
wap.radary.cz Dovolujeme si vám oznámit, že i náš server je nyní možné prohlížet prostřednictvím mobilního telefonu s podporou protokolu WAP. Na těchto "mobilních" stránkách najdete kromě základních informací o naší službě či o nás, jejích autorech, také archiv s vždy poslední zprávou v každém regionu. Budeme vděčni za vaše ohlasy na naše WAP stránky.

A nyní již snad jen jejich adresa: http://wap.radary.cz.

21. ledna 2000, 03:13 (Clocky)
Radary.CZ vs. Radiomobil, a.s.

Vážení uživatelé (zejména majitelé MT Paegas),

jak jsme Vás již informovali, a jak mnozí z Vás sami zjistili, dne 23.12. 1999 společnost Radiomobil, a.s., bez jakéhokoliv předchozího varování, zablokovala (navzdory svým předchozím slibům a ujištěním) příjem zpráv z domény radary.cz. Odhlédneme-li od "solidnosti" tohoto kroku, dospěli jsme po konsultaci s odborníky (děkujeme i mnohým z Vás, za cenné rady, podněty a připomínky) k závěru, že společnost Radiomobil, a.s. se tímto krokem dopustila hned několika pochybení. Analýza byla zformulována, a jako stížnost před několika dny odeslána Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a Českému telekomunikačnímu úřadu.

Pevně věříme, že stížnost bude mít v konečném důsledku positivní dopad, rádi bychom Vám (a jistě i Vy samotní) totiž opět naší službou plnohodnotně a efektivně zpříjemňovali Vaší účast na silničním provozu.

Dovolte nám rovněž poděkovat za Vaši upřímnou a takřka jednomyslnou podporu (nejen) v této cause, solidárnost je skutečně základním kamenem celého systému Radary.CZ. Díky tomu získáváme jistotu, že naši uživatele drží a budou držet při nás, což našemu snažení při dalším vývoji, zlepšování a obhajobě Radarů dává smysl a naději, a povzbuzuje při naší, mnohdy nelehké, práci. Děkujeme Vám!

8. ledna 2000, 14:57
RADARY.CZ a EMAIL.CZ
Ode dneška opět, po pěti měsících, chodí radarové zprávy na EMAIL.CZ
29. prosince 1999, 23:30
Paegas problém podruhé
Z dnešního jednání jasně vyplynulo, že Paegas nemá zájem podporovat systém RADARY.CZ. Co z toho vyplývá? Jestli chcete dostávat radary mobilně, jsou tři cesty:
1. používat, tak jako Eurotelisté, free-mailových serverů, nebo ještě lépe různé kombinace, např. free-mail server + gate.mobil.cz, přesné fungující kombinace z pochopitených důvodů neuvádíme
2. odebírat zprávy na svůj e-mail, např v práci, a na poštovním serveru si nastavit přesměrování na vaše mobilní číslo
a) zde uveřejňujeme skript + postup pro MS Exchange server
b) pakliže Váš poštovní server není na platformě Windows, leč je Unixový (takže rok 2000 přežije bez následků, mimo jiné :) ), můžete pro přesměrování pošty využívat Clockyho program MailForw
c) díky dalšímu z našich uživatelů si zde můžete stáhnout skript a přečíst postup nastavení pro Lotus Notes
3. využít služeb Radary Pro, které Vám, doufejme brzy, nabídneme jako alternativu a zajistit si tak garantovaný přísun zpráv přímo do kapsy
21. listopadu 1999, 23:47
12 bodů znamená konec legrace

Článek pod tímto názvem přinesly nedávno Hospodářské noviny. Zabývá se návrhem Zákona o pozemních komunikacích, podle kterého, pokud bude přijat, řidič za každý přestupek obdrží určitý počet "trestných" bodů. V případě, že jich nasbírá 12, bude mu automaticky odebrán řidičský průkaz. Scan článku je zde, velmi doporučuji k přečtení!
Za článek děkujeme Ondrovi Bradovi.

29. října 1999, 13:00
region Ostrava spuštěn

Region Severní Morava již dospěl k momentu, kdy počet příspěvků pouze pro Ostravu dosáhl takového počtu, že bylo nasnadě vytvořit Ostravu jako samostatný region. Vyslyšeli jsme vaše četné žádosti a vytvořili jsme ho pro vás. Nechť je vám k užitku.

15. října 1999, 8:25
4000 a Ostrava

Vážení uživatelé, děkujeme, že jste s námi právě v tento okamžik, kdy pokořujeme hranici 4000 uživatelů. Doufáme, že jste s naší službou spokojeni, v případě dalších nápadů na zlepšování či úpravu je vám plně k dispozici náš e- mail radary@radary.cz.
V nejbližší době se všichni ostraváci dočkají, dojde k rozdělení konference Severní Morava na dvě, tedy Ostrava a Severní Morava.

4. září 1999, 22:45
archiv nyní obsahuje 20 zpráv
Pro velký zájem o archiv zpráv jsme ho rozšířili. Obsahuje nyní již 20 zpráv.
7. října 1999, 15:51
zrychlujeme, zlepšujeme
Přestože, jak známo, rychlost a úspěšnost doručení našich zpráv závisí primarně na GSM branách vašich mobilních operátorů, snažíme se i my přispět svou troškou do mlýna. V těchto dnech se tedy naše posílací programy optimalizují, aby byly jestě o něco rychlejší a efektivnější. Možná se pak stane, že někomu přijde zpráva na mobil o 10 vteřin dříve..a - někdy se to poštěstí - třeba mu těch 10 vteřin "zachrání život"...
Krom toho se v rozumné době chystá zavedení novinky, kterou si žádá nemalá část z vás - totiž zasílání posledních X zpráv z daného regionu na vyžádání...
30. srpna 1999, 23:30
výpadek databáze
Velice se omlouváme, ale došlo k výpadku databáze, vše bylo obnoveno ze zálohy, ale přisli jsme o posledních cca 70 registrovaných uživatelů, tito se tudíž bohužel musí zaregistrovat znovu.
29. srpna 1999, 0:48
i v Německu řidiči brojí proti radarům
Nejsme sami, i v sousedním Německu řidiči brojí proti "válce" kterou Policie proti nám vede. Jejímž cílem je totiž snaha vybrat co nejvíce peněz do státní kasy. Celý článek si můžete přečíst na serveru www.automobil.cz.
28. srpna 1999, 18:40
na EMAIL.CZ radarové zprávy nedojdou
Server EMAIL.CZ začal blokovat přijímání zpráv z naší domény. Nutno ovšem podotknout, že vinu nelze připisovat jeho provozovatelům. Převážná většina zpráv, které od nás na jejich server chodí jsou pouze přesměrované na mobil a provozovatelé mají obavy, aby na jejich straně nezvnikl stejný problém jako s naším serverem, tedy že EuroTel začne blokovat, tak jak je to v našem případě.
V souvislosti tím, že na EuroTel již delší dobu téměř nic, nebo vůbec nc nechodí a dalšími kroky (jako např. s tímto problémem s EMAIL.CZ) již poměrně brzy chystáme výraznou změnu v systému RADARY.CZ. Vydržte a čtěte tyto stránky, vše se včas dozvíte.
25. srpna 1999, 21:40
chat@radary.cz a phd@radary.cz nechodí na Paegas
Od dnešního dne od rána jsme byli nuceni konference chat@radary.cz a phd@radary. cz přestat doručovat na Paegas. Důvodem je nepřiměřeně velký traffic na SMS bráně Paegasu v případě chat@ a v případě phd@ se to neslučuje se strategií Paegasu, který také nabízí dopravní informace. Obě konference nadále fungují jako dříve pouze s tím, že nejsou doručovány na adresy @sms.paegas.cz. Děkujeme za pochopení.
23. srpna 1999, 21:25
konference chat@radary.cz
Byla zprovozěna konference chat@radary.cz, kam se přesouvá tlachání, které doteď bylo v test@radary.cz - ta odteď opět slouží opravdu jenom pro testovací účely. Máte-li potřebu si popovídat nejenom o radarech, zapněte si konferenci chat@radary.cz a vesele tak čiňte zde.
21. srpna 1999, 21:10
3000 uživatelů
Ano je to tak. Právě v této chvíli se registroval náš 3000. uživatel. Doufám, že se stane kvalitním připěvatelem, jako většina ostatních. Díky, že jste s námi, systém se stává opravdu "pokrytým", např. dálnice D1 a Praha se zdají být dost kvalitně "pokryté" a tudíž je velká šance že využíváním našeho systému se vyhnete pokutám!
17. srpna 1999, 1:20
omluva za problémy
Omlouváme se za víkendový a dnešní problémový chod Radarů, zapříčiněný špatnou konfigurací poštovního subsystému, vše je již v pořádku a situace by se neměla opakovat.
13. srpna 1999, 15:08
i mistr Mobil server se někdy utne...
Citace z Mobil serveru: "Podařilo se nám vytvořit zmatek, když jsme ještě ráno tvrdili, že nabídka stejného čísla pro Paegas, jako máte u EuroTelu, znamená také zdarma aktivaci. Byla to chyba - aktivaci musíte zaplatit, takže nabídka až tak atraktivní není. Za tuto chybu se omlouváme."
Stane se.
13. srpna 1999, 1:05
možné řešení pro majitele telefonů EuroTel
Mnoho z Vás, našich uživatelů, si nám v e-mailech neustále stěžuje na EuroTel v souvislosti s problémy s blokováním SMS (jak je ostatně vidět i z ankety vpravo) . Paegas přišel se zajímavou nabídkou, klientům EuroTelu při přechodu na jeho síť nabízí aktivaci zdarma a zachování telefonního čísla, změní se pouze předvolba 0602 na 0604. Co říkáte, není právě tohle řešení pro Vás? Pokud se chystáte této nabídky vyzužít, dejte nám vědet, zajímá nás kolik lidí z naší konference tato nabídka osloví!
Více informací najdete v článku na Mobil serveru.
12. srpna 1999, 17:05
archiv zpráv na webu!
Konečně se dočkali ti, jež postrádali archiv radarových zpráv na webu. Položka v menu je pro zvýraznění dokonce červená.
6. srpna 1999, 23:35
testovací konference
Počínaje dneškem, je na adrese test@radary.cz zprovozněna testovací konference, kde se každý může libovolně přihlásit a posílat testovací SMS. Každá testovací SMS v jiné konferenci bude považována za porušení pravidel konference a budou učiněny patřičné kroky vůči uživateli, který je porušil.
5. srpna 1999, 1:35
e-maily z mobilu zase chodí

Vše je již v pořádku, DNS servery se zaktualizovaly, takže celý systém chodí jak má!

Uživatelé EuroTelu, kterým radary nechodí, nebo nechodí tak jak by měly, přečtěte si prosím stránku často pokládané otázky, najdete tam odpověd jak danou situaci řešit!

4. srpna 1999, 15:25
e-maily z mobilu nechodí
V souvislosti s přesunem RADARY.CZ na jiný stroj, kterýžto se udál včera, jsme zaznamenali jednu nepřijemnost. A to tu, že kvůli změně IP adresy chodí e-maily poslané z mobilních telefonů Paegas na IP adresu starého stroje a díky "neochotě" jeho správce není možné e-maily přeposílat na nový stroj a k nám se tudíž nedostanou.
Situace se vyřeší nejpozději za pár dnů, až se zaktualizují DNS servery.
9. července 1999, 16:25
dodatek k aut. registraci
Vy, kdož jste jste ještě stihli vyplnit registrační formulář v době, kdy se ještě registrace prováděla ručně, ale stále nejste registrování, vás prosíme - zaregistrujte se sami automaticky, viz. stránka jak se mohu přihlásit?. Není v našich silách zpětně všechny vyplněné a stále nepřihlášené žádosti registrovat ručně.
9. července 1999, 16:25
automatická registrace v provozu!
Naši milí, budoucí uživatelé, KONEČNĚ jste se dočkali. Automatická registrace je tady. Na stránce jak se mohu přihlásit? je podrobný návod, takže nyní máte možnost připojit se k našim 1501 stávajícím uživatelům.
7. července 1999, 1:50
Všichni vy, naši budoucí uživatelé, kteří netrpělivě čekáte na zavedení automatické registrace se již tento týden dočkáte, práce již finišují a pomalu přechází do fáze testování.
1. července 1999, 1:00
automatická změna odesílacích a přijímacích e-mailů
Vážení uživatelé, konečně došlo ku zprovoznění možnosti automatických změn Vašich e-mailových adres, v systému zavedených. Pro podrobnější informace čtěte návod k použití. Lukáš.
28. června 1999, 3:55

Včera ve 21:45 na ČT2 se měl vysílat pořad Z@vináč, kde měla být reportáž o naší službě (natáčeli jsme ji někdy v květnu), ale kvůli dodatečnému zařazení koncertu Michaela Jacksona se nevysílal (zajímavé ovšem je, že oficiální stránky České televize) mi zarputile tvrdily, že se Zavináč normálně vysílá, pak věřte oficiálním stránkám...). Dívejte se tedy dnes, v ponděli, v 11:25 na ČT2.

Dnes také vyšel na Mobil serveru článek nazvaný Může si EuroTel dovolit provozovat šmejd?, který se zaobírá "kvalitou" SMS brány EuroTelu a nahlíží na problém v širších souvislostech. Doporučujeme!

24. června 1999, 20:10
Ještě bych rád doplnil pár drobností k předcházející zprávě.
Musím znovu citovat slova tiskové mluvčí EuroTelu Ivy Taťounové, otisknutá v MF DNES (viz. níže) "Měli jsme několik jednání se zástupci webu radary a navrhli jsme řešení"
1) Neproběhlo několik jednání, ale 1, slovy jedno jednání.
2) Proti "navrhnutým řešením" EuroTelu jsme navrhli, vytvořit napojení našeho systému na SMS bránu přímo. Je poměrně velká šance, že se dá takto najít cesta, aby naše zprávy zákazníkům EuroTelu chodily, aniž by zbytečně zaťežovaly jejich SMS bránu a aby tedy kvůli nám "klienti měli problém rozesílat krátké textové zprávy". Námi navrhované řešení bylo ihned zamítnuto, nebyl sebemenší zájem o něm ani jednat. Je to velice zarážející, neboť důvod, proč společnost EuroTel zamezuje, aby její klienti dostali naše zprávy je ten, opět cituji "Nechceme, aby naši klienti měli problém rozesílat krátké textové zprávy kvůli tomu, že nějaká společnost využívá našeho programového vybavení k šíření svých informací".
3) citace z WWW stránek EuroTelu: "Vzhledem k povaze služby, její vazbě na Internet a především ochraně soukromí Vás, našich zákazníků, není možné zaručit doručení všech zpráv odeslaných prostřednictvím této brány, což je způsobeno nemožností odlišit zprávy vyžádané od nevyžádaných (např. různé reklamy, spam apod.) Při běžném využití této brány (desítky SMS zpráv denně na uživatele) by nastavená omezení neměla ovlivnit použitelnost této služby."
EuroTel tedy ve snaze ochránit soukromí uživatelů postupuje tak, že jim pro jistotu nedoručuje ani zprávy, o které sami požádali. Evidentně lze totiž u naší služby odlišit, že nejde ani o reklamu, ani o spam a ani o nevyžádané zprávy.
V souvislosti s touto a níže uvedenou zprávou vás prosíme, posílejte nám vaše zkušenosti s EuroTelem a jeho SMS bránou. Jde nám o případy, kdy jste např. za celou firmu posílali oficiální stížnost, jestli a jak vám na ní bylo odpovězeno apod., jde nám spíše než o jednotlivce (i když o ty také) o velké firmy. Zájem máme ne o strohé konstatování, že vás to štve apod., ale o konktrétní činy které jste udělali sami na vlastní pěst. Když nás bude víc, EuroTel nás nebude moci ingorovat. Pište prosím. Děkujeme.
24. června 1999, 14:00
Nejsme zdaleka jediní, koho "zaráží" přístup EuroTelu, který blokuje SMS zprávy, které jeho platící zákazníci sami požadují. A nejen to. Zdá se, že není žádný důvod myslet si, že bezpečnost obsahu Vaší SMS je nějak zajištěna, anebo chápu vyjádření tiskové mluvčí EuroTelu Ivy Taťounové (citace z MF DNES ze dne 19.6., strana 4) nějak jinak než bych měl? ""Nechceme, aby naši klienti měli problém rozesílat krátké textové zprávy kvůli tomu, že nějaká společnost využívá našeho programového vybavení k šíření svých informací," řekla mluvčí EuroTelu Iva Taťounová. Nevyloučila, že společnost může tyto zprávy evidovat.". Snad jen dvě poznámky:
1) klienti EuroTelu mají problém rozesílat textové zprávy tak jako tak, ne vinou naší či kohokoliv jiného, ale vinou nedostatečně dimenzovaného SMS centra, či jak jinak si to mám vysvětlit
2) společnost EuroTel nás považuje v podstatě za spammera, protože na nás má stejný metr jako na kohokoliv, kdo rozesílá jejím zákazníkům prostřednictvím e-mailu nevyžádané zprávy. Zde je ale ten zásadní rozpor - naše zprávy nejen, že nejsou nevyžádané, ale dokonce klienty (platícími klienty...) EuroTelu vyžadované!!!
Dostáváme téměř každý den zprávy od našich uživatelů, kteří jsou přístupem EuroTelu pobouřeni a je mezi nimi i několik velkých firem, které ovšem nezůstávvají jenom u stížností nám, ale přistupují k rázným krokům smeřujícím k EuroTelu. Zde zveřejňuji (se svolením oné firmy) text jednoho takového dopisu. Tomáš.
22. června 1999, 0:55

Vážení účastníci (současní i budoucí),

člověk míní, ale vy měníte :). Původně jsem si myslel, že uspokojování vašich požadavků přes manuální registrace (kterážto manualita má nepochybně své výhody) pohodlně ustíhám s nepatrnými prodlevami - leč chyba lávky. Váš převeliký zájem, podpořen před pár dny článkem v MF Dnes, mě přesvědčil, že bych se půl roku nemohl věnovat ničemu jinému než registracím. Pochopte nás prosím, krom Radarů máme svá občanská povolání a studia (již tak dost vytěžujicí), a já osobně bych si zase po čase rád dopřál takových vymožeností, jako je třeba pár hodin spánku :)
Nuž k věci. Registrační formulář je v tuto chvíli pozastaven. Neznamená to ovšem, že by systém byl přetížen (zato já ano :) ) a vy už jste se nikdy nedočkali. Naopak - v prvním kole bude rozběhnuta možnost automatických změn odesílacích a příjimacích e-mailů. Po splnění této mety přijde na řadu to, co mi někteří z vás tak dlouho doporučovali, a já statečně odolával, nyní však není jiná možnost - ano, je řeč o automatické registraci.
Pokud půjde obojí tak, jak si představuji (a má to nyní vysokou prioritu), mělo by k obnovení registrací, již v režii automatu, dojít ještě během tohoto týdne. Pak se konečně dočkají ti, kteří již nevhodně dlouho čekají na vyřízení svých požadavku "v zásobníku" (nyní již cca 1000 lidí), a samozřejmě i další, kdož mají o účast v systému Radary.CZ zájem.

Věříme, že nám nadále zachováte přízeň, a ony parciální těžkosti chápete. Naším cílem je systém nadále vylepšovat, hlavně k vaší spokojenosti. Vězte, že ačkoliv máme zoufale málo času, ačkoliv jsou nám stran některých nejmenovaných firem :) házeny klacky pod nohy, a ačkoliv jsme za naší obětavou dřinu (nezní to příliš chlubivě?) neviděli zatím ni haléř - děláme to rádi a budeme to dělat dál. Neboť to vlastně děláme pro nás všechny. Díky za podporu. Lukáš.

20. června 1999, 0:40
Pokud jste četli včerejší, tedy sobotní, MF DNES, jistě Vám neunikl článek o našem serveru, tuším že byl na straně 4 (zde na www.trafika.cz). Brzo zde najdete jeho kopii.
Je rozhodně dobře, že v článku bylo zmíněno to, že nás EuroTel blokuje. V souvislosti s tím nelze nezmínit, že od našich uživatelů (poměrně dost velkých a významných firem, t.č. zákazníků EuroTelu) nám chodí reakce týkající se blokování našich zpráv. A to reakce striktně zavrhující postoj EuroTelu včetně nastínění možných řešení. Velice se ceníme vaší podpory! Tomáš.
15. června 1999, 0:10
Dne 10.6.1999 proběhlo jednání mezi námi a společností EuroTel, z něhož vyplynulo, že EuroTel nemá sebemenší zájem poskytovat službu RADARY.CZ svým zákazníkům zdarma. Byly nám předloženy 2 návrhy, ovšem ani jeden z nich nebyl pro nás přijatelný, protože výsledkem obou by bylo, že zákazníci EuroTelu, narozdíl od těch co mají Paegas či účastníků s 'pevnou' e-mail adresou, by za službu museli platit.
Není vše ztraceno, v současnosti podnikáme další kroky směřující k tomu, aby zákazníci EuroTelu opět dostávali pokud možno co nejrozumnější množství zpráv (100% doručování ovšem, jak jistě chápete, nezaručíme nikdy), pochopitelně opět zdarma.
Registrace se nyní protahují až na 14 dní od vyplnění formuláře, ale Lukáš přislíbil že toto je již strop a doba se nyní bude zkracovat.
Vážení uživatelé. Je vás víc, než jsme si troufali pomyslet (což je samozřejmě dobře ;) ), a tak se ukazuje, že prostá identifikace při ovládání vašeho účtu jen pomocí hesla (při použití příkazů REGS, COUNT) není úplně nejlepší - nemálo z vás si při registraci bohužel zadává hesla jednoduchá, snadno uhodnutelná, jakkoliv na nebezpečí tohoto varujeme na našich stránkách.
Počínaje dnešním večerem však tento problém bude výrazně eliminován - k vaší identifikaci totiž přibude ještě nutnost uvedení 'přezdívky' před heslem. Podrobný návod najdete na stránce lze měnit nastavení účtu?.
U přezdívky, narozdíl od hesla, nezáleží na malých a velkých písmenech. Nový systém začne platit od dnešního, tedy úterního večera, všichni účastníci budou před změnou informováni e-mailem...
9. června 1999, 18:15
Zprovozněno nové klíčové slovo, pomocí kterého zjistíte aktuální počet účastníků registrovaných v systému RADARY.CZ. Klíčové slovo se jmenuje COUNT a více informací o tom jak ho používat najdete zde.
6. června 1999, 23:30
Uživatelé mobilních telefonů EuroTel i nadále nedostávají žádné zprávy, může za to, jak jinak, společnost EuroTel. Její přístup k zákazníkům je minimálně zajímavý a obzvláště pikantní je, že s Radiomobilem dohoda je možná, zatímco EuroTel neráčí ani odpovědět na naše snahy o dohodu. Opět shledávám že Radiomobil prostě v přístupu k zákazníkům vede (a nejen v tom) a osobně jsem rád, že mám telefon v síti Paegas. Tomáš.
EuroTelistům můžeme jen sdělit, že situaci budeme řesit a na obzoru jsou i alternativní možnosti přijímání zpráv z RADARY.CZ, ale to je zatím ve stadiu jednání. Každopádně se na Vás nehodláme vykašlat a doufáme, že se již v brzké době svých radarových zpráv opět dočkáte.
Prosíme nerušte své registrace, abyste se poté co to zase začne fungovat znova registrovali - zbytečně nás tím budete vytěžovat a času je opravdu málo...prostě až se nám to povede zprovoznit, začnou vám zprávy od nás opět chodit...
5. června 1999, 00:40
Doba mezi vyplněním formuláře a fyzickým zaregistrováním se v současnosti pohybuje až na hranici jednoho týdne. Lukáš, který registrace dělá, právě změnil zaměstnání a tak je extrémně časově vytížen, mějte prosím strpení. Podruhé se neregistrujte, nic tím neurychlíte, spíše nás tím zdržíte, protože musíme hlídat zdvojené registrace.
2. června 1999, 02:00
Firma Globe Internet nás informovala, že námi objevená chyba je již opravena, a všichni vlastníci kont na serveru POST.CZ mohou opět využívat našich služeb.
30. května 1999, 20:00
Dle vyjádření firmy Globe, provozující freemail POST.CZ se na nápravě námi objevené chyby pracuje.
30. května 1999, 12:15
Jak jste zřejmě zaregistrovali, od pátečního do sobotního večera byla služba Radary.CZ mimo provoz. Na vine byl především výpadek serveru a nekorektní náběh některých aplikací posléze.
Pokud se snažíte přistupovat ze systému Post.cz, možná jste od čtvrtka zaznamenali nefunkčni přístup. Víme o tom, ale po pravdě řečeno - náprava je spíše na straně Post.cz; případně na vás - tím, že zvolíte jiný z oblíbených českých freemailových serverů (Email.CZ, Seznam, Atlas). Jinde než u Post.cz problém nebyl zaznamenán. Pro techničtější popis "závady" čtěte zde..."
Pokud si chcete popovídat o konferenci Radary.CZ v diskusním fóru, můžete tak učinit v konferenci jiné - totiž na Pandoře :). Hledejte na www.pandora.cz rubriku "Auto-Moto", konferenci Radary.CZ (radarycz@pandora.cz)."
26. května 1999, 4:10
Vážení účastníci, bohužel jsme nuceni se domnívat, že společnost Eurotel začala blokovat odesílání e-mailů z naší domény (samozřejmě platí jen pro ty, kdož přijímají zprávy na svůj mobilní telefon EuroTel!). Situace v tuto chvíli není zcela ujasněná, a bude se promptně řešit. O nových poznatcích vás zde budeme včas informovat.
Odstraněna chyba, která způsobovala, že na váš mail na adresu a@radary.cz nebylo odpovězeno. K chybě docházelo, pokud jste ve svém addressbooku měli adresu a@radary.cz nějak pojmenovanu, příp. pokud jste používali mailer, který si sám do položky "To:" nějaké pojmenování přiřadil (a adresa pak nebyla čisté: "To: a@radary.cz"). K chybě nedocházelo při odesílání z mobilních telefonů.
24. května 1999, 14:15
Na četné žádosti brňáků jsme zavedli nový "region" Brno s adresou bn@radary.cz, který si samozřejmě můžete sami přihlásit/odhlásit pomocí klíčového slova REGS, viz. lze měnit nastavení účtu?.
18. května 1999, 20:21
Někteří uživatelé možná zaregistrovali, že jim z jejich klasického poštovního programu nastavení regionů nefunguje, zatímco např. z mobilního telefonu ano. Problém způsobovaly poštovní programy, které na první řádky těla zprávy vkládaly informaci o kódování češtiny, event. MIME - a zde také přijímací skript hledal informace o heslu a regionech (ktere pochopitelně nenašel). Chyba, doufejme, ošetřena...
Objevily se také nové parametry u klíčového slova REGS (viz. lze měnit nastavení účtu?), a to "+all" a "-all". Význam je, doufejme, jasný - první parametr vás přihlásí do všech regionů, druhý vás ze všech odhlásí (není tedy třeba vypisovat všechny regiony, jako doposud)...
16. května 1999, 15:00
Na serveru Navrcholu jsme se v sekci Doprava vyšplhali na první místo!
14. května 1999, 14:00
Právě teď jsme zprovoznili možnost, aby si uživatel mohl sám měnit nastavení svého účtu. Nyní již není problém přihlásit si jen ty regiony, o které mám aktuálně zájem (např. pojedu-li já, pražák, na týden do Brna, přihlásím si dálnice a jihomoravský a odhlásím Prahu), nebo je dočasně všechny vypnout (např. jsem-li mimo ČR).
Jak na to se dočtete na této stránce.
Díky značnému nárůstu zájemců o naší službu a časové vytíženosti administrátora se nově registrovaní (dnes + ty co se teď zaregistrují) dočkají nejdříve v neděli. Nezavěšujte, jste v pořadí :-)
13. května 1999
Je to možné? Ano, je to možné! Za pouhé TŘI dny existence se počet zaregistrovaných do systému vyšplhal na 124! To věru není špatné! Věděli jsme, že se to bude líbit, ale tohle je opravdu potěšující a alespoň vidíme že děláme něco, co se líbí :-)
Teď jenom abychom se všichni neflákali a opravdu když na silnici uvidíme něco co stojí za pozornost (radar, bouračka, nezvyklá zácpa) tak o tom hned do příslušného kraje poslali zprávu! Jinak to fungovat nebude...
A zde jsou některé kometáře lidí již zaregistrovaných:
"Beru fsechno...:))"
"To vubec neni spatny !"
"Dobrý nápad ..."
"dost dobrej napad, pro motorkare primo NUTNOST!"
12. května 1999
Zprovozněna registrace přes WWW formulář, dále je možno vidět aktuální počet lidí přihlášených do systému. Najdete ho vlevo dole pod menu.
10. května 1999
Dnes je slavnostní den, je totiž oficiální spuštění serveru. Je o nás také zmínka v článku o SMS v časopise Mobility, který vychází jako příloha časopisu Computer práve dnes.
Nutno podotknout, že úplná novinka to vlastně není, systém v jednodušší podobě běžel od 16. února 1999 na adrese http:// www.economia.cz/pcr, ale bylo to svým způsobem neveřejné.
  prechodtop
nic ?
   
? ? ?
 
Copyright © RADARY.CZ, jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru může být použit pouze s písemným svolením autorů. ?