RADARY.CZ, víme kde právě měří!
nic  ruzek novinky v systému

Jedná se o systém informací o měření radary, silničních kontrolách, aktuální dopravní situaci a dalších okolnostech, které ovlivňují plynulost provozu na silnicích a dálnicích.

Systém je postaven na funkci call centra a emailové konference s využitím nových sběrných a distribučních systémů, do kterých mohou uživatelé přispívat a zároveň odebírat zprávy prostřednictvím jak klasického e-mailu, tak především prostřednictvím mobilního telefonu.

Díky mobilnímu telefonu se tedy celý projekt posouvá do jiné roviny, do roviny okamžité odezvy, kdy informaci o měření radarem, zácpě na dálnici či o policejních kontrolách dostanete ihned přímo na displej mobilního telefonu, přímo do automobilu a můžete se tak opravdu vyhnout nebezpečné situaci či nepříjemné pokutě.

systém v praxi

Systém donedávna využíval pouze e-mail, resp. funkci GSM operátorů, která umožňuje vytvořit e-mailovou adresu a tím pádem zasílat a přijímat zprávy prostřednictvím mobilního telefonu.

Nově mají registrovaní uživatelé možnost hlásit dopravní informace na bezplatnou linku 800 12 20 12. Informace jsou zpracovány zkušenými operátory a následně zasílány všem registrovaným uživatelům RADARY.CZ

Jak už zde bylo zmíněno, radary a ostatní dopravní události lze rovněž zasílat formou sms (emailu) - v kulaté závorce je uvedena e-mailová adresa na kterou se příspěvky zasílají a z ní také chodí ostatním a červená čísla jsou aktuální počty přihlášených uživatelů:

 • Praha (pha@radary.cz) - 979
 • Praha-doprava (phd@radary.cz) - 702
 • Brno (bn@radary.cz) - 567
 • Ostrava (ov@radary.cz) - 487
 • Dálnice - všechny (d@radary.cz) - 926
 • Středočeský mimo Prahu (stc@radary.cz) - 608
 • Severočeský (sc@radary.cz) - 495
 • Jihočeský (jc@radary.cz) - 438
 • Západočeský (zc@radary.cz) - 448
 • Východočeský (vc@radary.cz) - 505
 • Severomoravský (sm@radary.cz) - 613
 • Jihomoravský (jm@radary.cz) - 647
 • Hraniční přechody (clo@radary.cz) - 180
 • Testovací konference (test@radary.cz) - 458

 • Chatovací konference (chat@radary.cz) - 165 - zde si lze povídat 24 hodin denně nejen o radarech

Je možné odebírat či přispívat do jednoho, několika či všech níže uvedených krajů, v případě potřeby lze další vytvořit.

Emailová konference je uzavřená, tzn. že systém je zabezpečen proti e-mailům cizích (tedy nepřihlášených v konferenci) lidí, každý při registraci uvede e- mail(y) ze kterých bude příspěvky odesílat a na e-mail zaslaný z jiné adresy, nežli té, která je uvedena v seznamu registrovaných, odpoví systém odesílateli chybovou hláškou.

Systém ovšem není zabezpečen proti nezodpovědnosti lidí v konferenci přihlášených, proto zdůrazňujeme, že je určen pouze pro dopravní zprávy, tedy zejména informace o měření radarem, o dopravní situaci na frekventovaných silnicích, o dopravních nehodách, o silničních kontrolách, např. o mlze, či námraze na dálnici.

Na četná přání uživatelů našeho serveru jsme ve spolupráci se společnostmi Global Assistance a Teleasist zahájili provoz nové služby SMS radary. Tato služba umožňuje přijímat aktuální a plnohodnotné informace o radarech ze všech dostupných zdrojů na mobil formou SMS*. Kompletní servis lokalizovaných zpráv o měření rychlosti je k dispozici na stránkách Teleasist.cz

Výhody této nové služby

 • Více zpráv - Informace o radarech ze všech dostupných zdrojů (včetně zpráv od uživatelů RADARY.CZ), které jsou odborně zpracovány operátory call centra společnosti Global Assistance
 • Plnohodnotné SMS - Verifikované a geograficky doplněné zprávy obdržíte formou SMS v nezkrácené podobě (160 znaků) přímo na mobilní telefon
 • Rychlost - Okamžité doručení na mobilní telefon v případě nahlášení nové zprávy
 • Jednoduchá objednávka - službu lze aktivovat zasláním SMS s uvedením požadované oblasti
 • Cena - příchozí SMS je zpoplatněna částkou max. 3 Kč (vč. DPH) v závislosti na mobilním operátorovi

Jak objednat u O2
Zrušení objednávky – Pošli SMS ve tvaru D DOP na tel. číslo 999888
Jak objednat u T-Mobile
Zrušení objednávky – Pošli SMS ve tvaru STOP RAD na tel. číslo 90011 (Technicky zajišťuje ATS Praha).
Jak objednat u Vodafone
Zrušení objednávky
 • Pošli SMS ve tvaru STOP RAD na tel. číslo 90011 (Technicky zajišťuje ATS Praha).
  nebo
 • Pošli SMS ve tvaru -DOP kód regionu na 7755
 • Pošli SMS ve tvaru -DOPK kód kraje na 7755

*Stávající systém je i nadále funkční - zprávy od uživatelů radary.cz budou rozesílány ve stávající podobě do emailových schránek

V praxi vše funguje tak, že projíždím-li kolem policejního auta s radarem, které měří, zastavím, vezmu mobilní telefon, vytočím bezplatnou linku 800 12 20 12 a situaci nahlásím operátorovi call centra, který ji zapíše do systému nebo zašlu SMS, kterou GSM operátor zpracuje jako e-mail a odešle ji do konference.

Způsob odesílání SMS s ohlášením události se liší podle toho, jestli máte mobilní telefon provozovaný v síti O2, T-mobile či Vodafone. Zde vám popíšeme způsoby pro případ, že je neznáte.

Postup pro zaslání zprávy:

O2

Odeslat SMS ve tvaru EML e-mail Text zpravy na číslo 999111
příklad: chci přispět do pražské konference zprávou, že na Barrandovském mostě měří zelený Passat, zašlu tedy na číslo 999111 SMS obsahující text EML pha@ radary.cz Barrandovsky most, meri zeleny Passat!

T-mobile

Odeslat SMS ve tvaru #e-mail Text zpravy na číslo 4616
příklad: chci přispět do pražské konference zprávou, že na Barrandovském mostě měří zelený Passat, zašlu tedy na číslo 4616 SMS obsahující text #pha@radary.cz Barandovsky most, meri zeleny Passat!

Vodafone

Odeslat SMS ve tvaru e-mail Text zpravy na číslo 2255
příklad: chci přispět do pražské konference zprávou, že na Barrandovském mostě měří zelený Passat, zašlu tedy na číslo 2255 SMS obsahující text pha@radary.cz Barandovsky most, meri zeleny Passat!

  prechodtop
nic ?
   
? ? ?
 
Copyright © RADARY.CZ, jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru může být použit pouze s písemným svolením autorů. ?